Péče a praní

Aby Vám výrobky vydržely co nejdéle, je potřeba se o ně dobře starat a my Vám poradíme, jak na to!


VÝROBKY Z FROTÉ

Před každým praním pevně zapněte výrobek na suchý zip a perte na 40 °C bez aviváže, aby se nesnížila savost výrobku. Před praním nenamáčejte, nedoporučujeme ani chemické čištění a bělení. Sušte na vzduchu nebo v sušičce s nízkým tepelným nastavením, nesušte na přímém zdroji tepla.


VÝROBKY Z VELURU

Před každým praním pevně zapněte výrobek na suchý zip a obraťte ho na ruby. Perte na 40 °C bez aviváže, aby se nesnížila savost výrobku. Před praním nenamáčejte, nedoporučujeme ani chemické čištění a bělení. Sušte na vzduchu nebo v sušičce s nízkým tepelným nastavením, nesušte na přímém zdroji tepla.


Tip!: Během nošení a praní může dojít k zatrhávání smyček, případné vytažené smyčky nevytahujte, ale jednoduše odstřihněte. Nijak tím neohrozíte kvalitu výrobku a můžete ho směle nosit dál.

Tip!: Při výrobě froté a veluru ze 100% bavlny se důsledkem výrobních procesů může výrobek srazit až o 5-8 %. Z tohoto důvodu důrazně doporučujeme před prvním použitím 2x vyprat a vysušit nový výrobek s šetrným programem při nízkých teplotách. Nadměrnému srážení se vyhneme, když ještě vlhké a později i zcela suché výrobky krátce natáhneme podél švů rukou a vytvarujeme.

MaryBerry na Instagramu